IPLT

IPLT "M. Eliade" - Școală DSD-I

Stimată comunitate eliadistă!

Avem un mesaj îmbucurător referitor la aprobarea statutului liceului nostru în calitate de școală DSD-I.(Deutsches Sprachdiplom, Niveau B1)

Mulțumesc enorm doamnelor profesoare BUCIUCEANU Maria și GÎRLEA Olesea precum și tuturor elevilor, care pe parcursul ultimilor 3 ani de testare în cadrul acestui proiect, s-au înscris la acest examen și l-au susținut cu brio.  Rezultatele lor excelente au contribuit la luarea acestei decizii în favoarea liceului nostru.
Datorită aderării la acest proiect internațional elevii au posibilitatea să obțină nivelul B1 și să susțină gratuit examenul internațional în cadrul instituției noastre.
Cu o pregătire suplimentară în cadrul unor cursuri adiționale chiar și nivelul C1.
Certificatul obținut e valabil pe tot parcursul vieții.

Mulțumim  și Ambasadei Germaniei în Republica Moldova.