Târgul de caritate „Toamna de Aur”

Vineri, 11 octombrie 2024, între orele 11.00-13.00 în curtea „școliței”, blocul claselor primare al Instituției Publice Liceul Teoretic „Mircea Eliade” a avut loc Târgul caritabil „Toamna de aur”, organizat tradițional în preajma Hramului orașului Chișinău. Scopul organizării acestui Târg a fost susținerea colegului nostru, domnul Turchin Anatol.

La eveniment au participat atât elevii claselor primare împreună cu diriginții, cât și părinții. Activitatea a presupus vânzarea unei game largi de produse de către elevi și părinți: bunătăți de toamnă, produse artizanale, jucării pentru copii, băuturi calde etc.

Toate acestea s-au desfășurat concomitent cu un concert în cadrul căruia au evoluat elevii claselor primare: recital de poezie, dansuri, cântece despre toamnă și școală.

Acest eveniment a adus bucurie întregii comunități eliadiste. În rezultatul realizării produselor în cadrul Târgului de caritate au fost colectați 72 000 lei, care au fost direcționați pentru o cauză caritabilă.

Aducem sincere mulțumiri diriginților, elevilor și părinților pentru implicare în organizarea evenimentului, pentru colaborarea frumoasă în atingerea scopului propus.

Administrația Instituției Publice Liceul Teoretic „Mircea Eliade”